Bilgi Paylaşım forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Bilgi Paylaşım forumu

PAYLAŞIM

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

TCK yasasının forumlara etkisi

YazarMesaj
ömer_12
Binbaşı
Binbaşı
ömer_12

TCK yasasının forumlara etkisi Empty
MesajKonu: TCK yasasının forumlara etkisi   TCK yasasının forumlara etkisi Icon_minitimeCuma Ocak 12, 2007 1:42 pm

Selam ben ÖMER aşağıda TCK nın vermiş olduğu kanun maddesini sunuyorum..bunu dikkate alırsanız sevinirim..kimsenin durup dururken ceza almasını istemiyorum..biliyorsunuz ki anayasal hak olarak kanunu bilmemek mazeret sayılmaz..teşekkürler.

1 Haziran 2005'te yürürlüğe giren 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu' nun* internet üzerinden haberleşmeye; yani doğal olarak bize de bir takım etkileri olmuştur. Kısaca forumlar üzerinden yapılan bazı haberleşmelerede ceza verileceği belirtilmiştir.

Madde 125* 1. Fikra:
"Bir kimseye onur* şeref ve saygınliğını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden ya da yakistirmalarda bulunmak veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur* seref ve sayginligina saldiran kisi* üc aydan iki yila kadar hapis veya adlî para cezasi ile cezalandirilir. Magdurun giyabinda hakaretin cezalandirilabilmesi icin fiilin en az üc kisiyle ihtilat ederek islenmesi gerekir."

Madde 125* 4. Fikra:
"Ceza* hakaretin alenen islenmesi halinde* altida biri; basin ve yayin yoluyla islenmesi halinde* ücte biri oraninda artirilir."

Lütfen foruma gönderdiğiniz mesajlarda kullandığımız kelimelere biraz daha dikkat edelim.

TCK yasasının forumlara etkisi
1 sayfadaki 1 sayfası